Částečné zastřežení nebo noční režim Ajax je užitečnou funkcí zabezpečovacího systému

blog_clanek_76

Ajax je moderní a spolehlivý domácí zabezpečovací systém, který se skládá z různého počtu senzorů a přizpůsobuje se konkrétnímu domu nebo kanceláři. Poplašný systém Ajax má rozsáhlá nastavení, která umožňují vytvářet mnoho scénářů a individualizovat fungování poplašného systému.

Jednou z funkcí je "noční režim" nebo "částečné střežení", které vám umožní pohybovat se v noci bez problémů a přitom mít stále přehled o bezpečnosti.

Podstata částečného zastřežení v Ajaxu 

Když majitel není doma, je poplašný systém obvykle v aktivním režimu. Pracují v něm všechny senzory a analyzátory, které nepřetržitě zkoumají okolí. Když se vrátíte domů, alarm je obvykle vypnutý. Senzory se nespustí otevřením dveří nebo pohybem. 

Noční režim je speciální provozní formát, který umožňuje částečný provoz bezpečnostních zařízení během spánku. V tomto případě je aktivních několik sledovacích zařízení a pohybu nic nebrání. Zařízení obvykle zůstávají aktivní: 

  • senzory otevření dveří a oken;
  • zařízení, která monitorují rozbití skla a jiných povrchů;
  • detektory pohybu na ulici a v nepoužívaných místnostech.

Aktivací nočního režimu je tedy možné vytvořit bezpečné prostředí a nechat cestu z ložnice například do koupelny nebo kuchyně volnou. Můžete spát naprosto klidně a bez obav z návštěvy vetřelců. Senzory, které zůstávají aktivní, zaručeně fungují. To je užitečné zejména v případě, že v domě žijí domácí zvířata, která lze rozpoznat jako pohybující se objekty. 

Lze nastavit různé provozní scénáře. Díky nočnímu režimu se nemusíte obávat vniknutí vetřelce do domu, protože po aktivaci senzorů se okamžitě spustí alarm.

Částečné nastavení zabezpečení

Stejně jako u ostatních postupů nastavení je částečné zastřežení jednoduché, protože je možné použít vestavěné funkce. Zejména aplikace Ajax, která vyžaduje samostatnou konfiguraci každého ze senzorů:

  1. Program Ajax je spuštěn.
  2. Otevře kartu se všemi zařízeními a vybere konkrétní senzor.
  3. Spustí se nastavení, ve kterém je aktivován noční režim.

Zde můžete také nakonfigurovat reakci senzoru na podnět. Můžete například vypnout sirénu nebo ji nechat v provozu, ale nevysílat signál do zabezpečovací ústředny. Standardní noční režim můžete také aktivovat jednoduše výběrem příslušné možnosti na kartě "Ovládání".

Pokud máte klíčenku, můžete jednoduše kliknout na tlačítko se symbolem nedokončeného kruhu. Ten se nachází v levé dolní čtvrtině jednotky a automaticky aktivuje všechny noční senzory, takže nepotřebné systémy zůstávají nevyužity.

Nástěnná klávesnice je vhodná také pro nastavení částečného režimu střežení. Za tímto účelem zadejte heslo a stiskněte levé tlačítko, čímž se automaticky spustí nastavení nočního režimu.

Je možné se obejít i bez zadávání hesla. To však vyžaduje další nastavení v klávesnici KeyPad. Je třeba vybrat možnost, která aktivuje zabezpečení bez hesla. Jediným stisknutím tlačítka se tak poplašný systém přepne do speciálního režimu hlídání prostoru

Výhody nočního režimu

Možnost částečného zabezpečení prostor má své výhody, které ocení zejména ti, kteří si cení pohodlí. Mezi výhody nočního režimu patří: 

  • snadné nastavení bez zbytečných kroků;
  • možnost pohybovat se po domě, aniž byste museli obětovat bezpečnost;
  • inteligentní nastavení s možností přizpůsobeného scénáře;
  • režim lze ovládat pomocí aplikace, klávesnice nebo klíčenky. 

Mnoho lidí si pořizuje bezpečnostní moduly Ajax kvůli široké škále dostupných nastavení. Každý senzor lze nastavit podle konkrétních potřeb tak, aby bylo zajištěno maximální pohodlí a sníženo riziko náhodného spuštění. 

Informace o aktivaci nočního režimu ochrany naleznete v oficiálním návodu k použití dodaném s jednotkami. Je zde také možnost získat profesionální poradenství od obchodních specialistů Pipl.ua. Díky tomu bude váš nákup plně informovaný a užitečný. Pracujeme na tom, aby byl každý zákazník spolehlivě chráněn.